Doğaya Şükran

İçiniz sıkılıyor değil mi? Ben de aynı durumdayım, bazen gerçekten hayat çok yoruyor bizi, nereye baksak karanlık görebiliyoruz. Televizyon açmayın bu akşam. Camdan bakın, bulduğunuz ilk ağaca yaslanın, sarılın. Çiçekleriniz varsa onlarla konuşun. Güvercinleri izleyin hala uyumadılarsa. Aslında bilgisayara bile bakmayın diyeceğim ama alışkanlıklar bizi esir almış durumda. Gene de deneyin. Ve sevdiklerinize bakın, gözlerine, onlara sarılın, onlarla konuşarak geçirin bu akşamı. Etrafımızda bilgeliğine koşacağımız doğa yok gibi geliyor genelde büyük şehirlerde ama aslında doğa her yerde eğer biz görmek istersek. Biz de onun bir parçasıyız ve hiçbir şeye ulaşamıyorsak kendimize bakmalıyız. Kendimizi dinlemeliyiz bilgeliği duymak için. Sevdiklerimiz yanımızdaysa da onları. Ve lütfen şu anda çok zor şartlar altında yaşama savaşı veren yüzlerce insanımıza yardım etmenin yollarını araştırın, oturup hayat ne kadar korkunç deyip kalmadan bir adım da siz atın hayatın güzelliklerini yeniden ortaya çıkarmak için.

Size 4 dakika da olsa huzur verecek bir müzik paylaşmak istedim, bana doğayı en iyi anlatan piyanist George Winston’dan. Parçanın adı Thanksgiving yani Şükran. Birileri uğraşıp resimler koymuş video hazırlamış ama gözleriniz kapalı da dinlemek yetiyor.

 

Bu yazı Doğa, Video içinde yayınlandı ve , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

1 Response to Doğaya Şükran

  1. nuray dedeoğlu dedi ki:

    Gönlüne sağlık sevgili Selen. Geçen haftadan beri içim acıyor ama dediğin gibi hayat devam ediyor tüm zorluk ve güzellikleriyle. Sağlıcakla kal.
    Nuray Dedeoğlu
    Öğretmen yetiştiren bir öğretim üyesi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s