Bitirirken

Yüzdük, koştuk, yürüdük sonuna geldik sayılır. Bir çılgın (bir o kadar fantastik, bir o kadar koşturmacalı ve heyecan dolu) sene daha bitiyor. 2012’nin gelmesiyle bitişler ve yeni başlangıçlar olacak umarım ama öncesinde senenin muhasebesini yapmak gerek. Muhasebe derken parasal çözümlemeler yapmak değil elbette kastettiğim. Sene sonunda önümde bordrolar, hesaplar, matematiksel bir takım şeyler, kağıtlar, dokümanlar, excel dosyaları, ciddi mektuplar, resmi belgeler olsaydı ne yapardım bilemiyorum. Hala penceremin önünde limon ağacım ya da keçilerim yok hayal ettiğim gibi ama bu dediklerim de yok ya buna da şükür!!! Masam aynen şöyle görünüyor seneyi bitirirken:

Aylara göre dağılım yaparsak…
Ocak: Norveç’teki ilk dönem ardından İstanbul! Ekolojik Üreticiler Derneği’nde ve pazarlarında kısa bir staj. Aklımda kalan: Zeytinburnu Organik Pazarı’nda dondurucu soğuk altında üreticiler ve satıcılarla geçen neşeli saatler ve akşam hediye olarak elime tutuşturulan organik sebzelerle mutlu bir şekilde eve dönüş.
Şubat: İkinci dönem için İspanya’ya korkunç bir uçak yolculuğu sonrası varış ve okulun kaydında çıkan sorunlardan dolayı neredeyse dönem kaybetme! Her şeyin bir şekilde hallolması ve kayıt olmam. Aklımda kalan: Cordoba’nın sokaklarındaki turunç ağaçları.

Mart: Okulda İspanyolca ile boğuşma ve şehri keşfetme. Belediyenin bütün turunçları toplayıp götürmesi. Akılda kalan: Şu ünlü Almeria gezisi.
Nisan: İspanyolca İspanyolca İspanyolca! Akılda kalan: İspanyolca!
Mayıs: Baharın şehri vurması. Sokaklarda, avlularda, suratlarda, yüreğimizde Cordoba’nın çiçek açması. Akılda kalan: Ben bir şehre ve çiçeklere aşık oldum, elveda Cordoba.

Haziran: İstanbul yeniden. Hayat vuruyor gene… “elveda babaanne” demek için şehre dönerken çeviri yapmak sabah 5’te otobüste zor, çok zor. İçimi Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi’nde başladığım bahçe stajı açıyor. Akılda kalan: Mezarlıklar da güzel…
Temmuz: Üçüncü dönem için vizeye başvurmak ve Ankara’da geçen yapayalnız bir yaz. Akılda kalan: Vizelerden nefret ediyorum.
Ağustos: Yola çıkış, yalnızlık ve yol düşleri. 24 saatte otobüsle Viyana, ardından Prag’da bir hafta organik tarım peşinde koşturma, ardından da Toulouse’da sürdürülebilir tarım üzerine kurs. Akılda kalan: Yol güzel, çok güzel ama hayat sevdiklerden uzakta biraz daha az güzel.
Eylül: Grenoble’da dağların arasında nefes alış ve Torino’da 10 gün köyde gönüllü çiftçilik yapmak! Bra’daki Slow Food Festivali’ni de unutmamak gerek! Akılda kalan: Doğayı çok seviyorum!

Ekim: Viyana’da hayat, sürdürülebilirlik ve dersler üzerine düşünmek, düşünmek, düşünmek. Akılda kalan: Biz daha organik tarımı tartışalım duralım bu adamlar neler neler yapıyor?!
Kasım: Dersler dersler dersler. Akılda kalan: Gene dersler. Bir de tez vardı ama?
Aralık: Noel gelir Viyana renklenir. Biz ise yolda, orada burada… Akılda kalan?

Bu yazı Hatıralar içinde yayınlandı ve , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

3 Responses to Bitirirken

  1. yaşın dedi ki:

    Selencim ben eşinin yerinde olsam alınırdım,Aralık’ın akılda kalanı sevgiliyle hayat daha güzel olmalıydı en azından….aaa….ama…..

    Doğa’yla içiçe güzel bir 2012 diliyorum sana,sevgilerimle,

  2. selencello dedi ki:

    🙂 Haklısınız valla darılacak 🙂
    Size de iyi yıllar dilerim, dost dolu ssağlıklı ofralarda neşeyle geçirmeniz dileğiyle yeni yılı.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s